Луганская областная организация партии 'Справедливость' Обратная связь Карта сайта
«    Март 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Про підсумки місцевих виборів 31 жовтня 2010 року і завдання партії

Постанова
Виконкому Ради партії «Справедливість»
від 20 листопада 2010 року


Заслухавши і обговоривши інформацію голови Ради партії С.М.Ніколаєнка «Про підсумки місцевих виборів 31 жовтня 2010 року і завдання партії», виконком Ради партії зазначає, що місцеві вибори 31 жовтня 2010 року стали серйозним екзаменом для суспільства та партії. Передбачення і оцінки, які викладені в партійних документах «Стратегемах справедливості», програмі «За справедливу України, щасливу Людину, заможний Край!» практично повністю підтвердились.
Після президентських виборів в країні населення чекало нових позитивних змін. Дійсно, владою дещо зроблено – поліпшились стосунки з Росією, робляться спроби навести лад в державі. Проте не відбувається головного - соціального поліпшення життя громадян. Незважаючи на зниження ціни на експортний газ, його ціна для населення зросла, маніпуляції з підняттям пенсійного віку, майбутня монетизація пільг для ветеранів, дітей війни тримають українців у страху. Запропоновані Урядом проекти трудового та податкового Кодексів розширюють права власників та олігархів і одночасно звужують права людей найманої праці, заганяють в глухий кут дрібних і середніх підприємців.
Останні політичні події, хід місцевих виборів, повернення до Конституції 1996 року, судова реформа, утиски опозиції, преси примушують українське суспільство, а також західні країни констатувати згортання свобод і демократії в країні, що неминуче відобразиться на соціально-економічному стані держави, на співпраці між країнами в економічних відносинах. Непрості відносини складаються і між бізнесовими структурами Росії та України.
Діюча влада, «Партія регіонів» на місцевих виборах реально не одержали реальної підтримки населення, про що свідчить низька явка виборців, адмінтиск, масові фальсифікації. Цю перемогу можна назвати «пірровою». Метою влади було виграти вибори любою ціною. Вперше з 2004 року знову широко застосовувався адміністративний ресурс. Кандидати в депутати, члени партії «Справедливість», як ніхто інші відчув на собі адміністративний тиск, погрози, фальсифікації і обман. Такі ситуації виникали в Одеській, Волинській, Херсонській, Запорізькій, Сумській та ін. областях. Жорстка політика влади, політика без компромісів і домовленостей сприяють виходу з апатії опозиції, відновленню політичної активності населення. Характерно, що влада втрачає своїх союзників, ігноруючи представників нашої партії. Сказане стосується литвинівців, соцпартії та частково і компартії. Не виключено, що «успіх» на місцевих виборах влада спробує повторити на майбутніх парламентських виборах.
Виконком Ради партії підкреслює, що в Україні залишаються нерозв’язаними системні протиріччя в Конституції, існуюче двовладдя на місцях – одночасне функціонування рад і державних адміністрацій. Не вирішеною залишається проблема фінансової основи місцевого самоврядування, оскільки лише четверта частина грошей нині осідає в регіонах. Цю проблему вирішило б завершення політичної реформи, зміна Конституції, ліквідація адміністрацій, відхід від ручного управління економікою.
Протистояти існуючій несправедливості в житті країни могли б об’єднані ліві сили. Партія «Справедливість» була ініціатором створення Блоку лівих і лівоцентристських сил. Проте ми змушені констатувати, що після президентських виборів союзники втратили інтерес до діяльності Блоку. Численні зустрічі із виборцями, аналіз настроїв суспільства показують, що в Україні існує дефіцит на нову, незалежну лівоцентристську політсилу з чіткою політичною позицією, яка б захищала громадян від свавілля олігархів та чиновників. Тому партія «Справедливість» вважає за необхідне продовжити курс на єднання лівих сил в Україні і виходить із пропозицією створення «Української лівиці».
Партія «Справедливість» приймала участь у виборах на території усієї країни, в кожній області, Криму, в м.Севастополі. На обласних конференціях було висунуто більше 440 кандидатів в депутати обласних рад. На міських, районних конференціях було висунуто більше 3500 партійців кандидатами в депутати районних, міських, районних в містах рад, на посади голів міст, селищ, сіл.
За результатами виборів обрано 4 депутата обласних рад в Київській, Херсонській, Кіровоградській областях, 83 депутатів районних і міських рад, 115 - сільських і селищних рад. Є представники партії серед голів міст, майже три десятки обрані сільськими головами. Загалом по Україні партія отримала підтримку на рівні 0,45% від кількості виборців. Проте, ми змушені заявити, що реально оцінити підсумки виборів дуже складно в силу масових порушень виборчого Закону.
Виконком Ради партії констатує, що Закон, на базі якого проводились вибори шкідливий, призвів до узурпації виборчого процесу та грубого спотворення волевиявлення виборців. Створено небезпечний прецедент. Закладений принцип формування територіальних виборчих комісій фактично звів всю виборчу кампанію до фарсу. Так, із поданих партією до Центральної виборчої комісії 89 кандидатур на включення до територіальних комісій, жодний не був залучений до роботи. Що в результаті зіграло проти партії. В Одеську міську територіальну виборчу комісію було подано більше тисячі кандидатів на включення до складу дільничних виборчих комісій, включено було лише 100 осіб. Такий стан привів до масових фальсифікацій, перекручувань. Так, в Херсонській області за 9 кандидатів у депутати обласної ради проголосувало більше 12 тисяч осіб, а за список партії, де були ці люди лише 2,5 тисячі.
Виконкомом Ради партії, виборчим штабом були підготовлені та виготовлені тематичні листівки, орієнтовані на різні соціальні групи - дітей війни, вчителів, студентів. Було випущено два спецвипуски партійної газети «Народна справедливість», у одному з яких були опубліковані перші п‘ятірки кандидатів від партії до обласних рад. Розроблена виборча платформа «За справедливу Україну, щасливу Людину, заможний Край!», проте лише деякі партійні організації плідно використали все це при агітаційній роботі.
Недостатньою була діяльність Виборчого штабу. Слабкою залишається організаційна і ідеологічна робота. Окремі керівники обласних організацій попри те, що чисельність партії становить близько 51 тисячі чоловік, але до цих пір парторганізації не створені у 45% території країни. Тому отриманий на виборах результат є результатом слабкої діяльності партії. Виконком Ради партії відмічає добру підготовку відносно інших до виборчої кампанії у Львівській, Запорізькій, Миколаївській, Херсонській, Одеській, Хмельницькій обласних організаціях. Попри всі негаразди деяким обласним партійним організаціям, зокрема, Донецькій, Львівській, вдалося провести до районних і міських рад значну кількість депутатів, відповідно 23 та 16 осіб. Разом з тим ряд обласних організацій - Івано-Франківська, Полтавська, Харківська не зуміли організувати виборчу роботу, виконати постанови Ради, Виконкому і провели виборчу кампанію на не належному рівні. Практика засвідчила, що без системної роботи результату не буде, в останню мить вибори не робляться. Прикро, але значна частина мажоритарників агітували за себе, забуваючи про партію. В ряді областей були випадки, коли до райрад висувались кандидати, а партійних списків не було. Розуміючи об’єктивну необхідність удосконалення партійної діяльності, продовження спільної боротьби, а також враховуючи вище викладене, Виконком Ради партії «Справедливість»

постановляє:

1. Взяти до відома інформацію голови Ради партії «Справедливість» С.М.Ніколаєнка щодо результатів місцевих виборів 31 жовтня 2010 року (додається). Вважати головними завданнями партії діяльність за відстоювання соціально-економічних інтересів народу, боротьбу з олігархічними силами, реалізацію програмних цілей партії.
2. Зобов‘язати Кримську республіканську, обласні організації партії до кінця листопада провести засідання відповідних рад партії, на яких провести ретельний аналіз результатів місцевих виборів та визначитись із перспективними завданнями розвитку партійних організацій. До 15 грудня 2010 року провести аналогічні засідання рад первинних, міських та районних партійних організацій. Проінформувати про нашу позицію всіх громадян, організувати виступи в пресі, електронних ЗМІ. В кожній області до 1 січня 2011 року створити партійні сайти.
3. Кримській республіканській, обласним партійним організаціям ефективно використати час до виборів у Верховну Раду України для організаційної розбудови, створення організацій, завершення реєстрації, перереєстрації місцевих осередків до 1 березня 2012 року.
4. Кримській республіканській, обласним партійним організаціям провести зустрічі, наради-навчання депутатів місцевих рад до кінця листопада 2011 року. Визначити, що відношення депутатів, голів міст, селищ, сіл від партії «Справедливість» до дій влади мусить лишитися незмінним – підтримка тих рішень, які йдуть на користь суспільству і людям та критика антисоціальних дій і намірів.
5. Провести у грудні 2010 року розширене засідання Ради партії, де обговорити підсумки виборів, подальші завдання партії. Запросити до участі депутатів обласних, районних і міських рад на засідання Ради партії, провести з ними нараду.
6. Доручити голові Ради партії С.М.Ніколаєнко провести консультації з іншими політичними силами щодо можливого формування «Української лівиці».
7. Виконкому Ради партії (т.т.Шемаєв В.В., Рудень Д.М.) до 10 грудня 2010 року визначити перелік всеукраїнських акцій, які б дозволили сформувати думку у виборців, що партія «Справедливість» - це партія, яка бореться за інтереси громадян. Виконкомам Рад Кримської республіканської, обласних, Київській та Севастопольській міським організаціям визначити аналогічний перелік на місцевому рівні.
8. Виконкому Ради партії (т.т.Баранівському О.П., Шардіну Є.Г.) узагальнити до 10 грудня 2010 року пропозиції щодо удосконалення діяльності партії, які надійдуть з регіонів, від партійного активу, надати їх членам Ради партії.
9. Контроль за виконанням Постанови покласти на голову ради партії Ніколаєнка С.М., т.Баранівського О.П., т.Шемаєв В.В., т.Рудня Д.М.

Голова Ради партії «Справедливість» С. Ніколаєнко

источник http://www.spravedlivo.org.ua/

  21-11-2010, 12:30  


Информация


Комментировать статьи на нашем сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

{counter}